יום ראשון, 28 בספטמבר 2014

האימון היומי 29.9.14


IT'S PISTOL TIME!!!!


אז למה בכלל צריך את זה? אני בחיים לא אצליח...אין לי גמישות ועוד מלא תירוצים למה לא לבצע את הפיסטול-שהוא למעשה סקווט על רגל אחת.בואו נעזור לכם להבין למה בעצם כן כדאי לעשות אותו.

בשלב הזה של האימונים,חלק גדול ממכם רכש את הטכניקה הנכונה של הסקווט(back squat) ואפילו התחלתם להעלות משקלי עבודה מכובדים,אבל חוסר גמישות בקרסול,חולשה של מייצבי הירך ושרירי הגב התחתון,שרירי ליבה חלשים וחוסר איזון ימנעו ממכם להתקדם עוד במשקלי העבודה ולשמור על טכניקה נכונה.
הפיסטול-יעזור לכם לפתור את כל הבעיות וישפר את כל סוגי הסקווטים ואפילו את הדד ליפט שלכם.

מתוך עשרת מרכיבי הכושר הגופני שבהם אנחנו רוצים לשלוט,הפיסטול מפתח בעיקר ארבעה:

  1. balance-שיווי משקל-אנחנו מעבירים את כל משקל הגוף לבסיס הצר ביותר-כף הרגל,דבר שמאתגר את שרירי היציבה ומלמד אותנו איך להתחבר באופן היציב ביותר לקרקע.
  2. flexebility-גמישות-השרירים והמפרקים של שרירי הירך,הקרסול הגב התחתון עובדים בטווח תנועה גדול גם בכפיפה וגם בפשיטה שלהם,הגמישות הרבה פעמים תהווה מכשול לביצוע נכון אבל יש פתרון-מוביליטי!!
  3. strength_כח-שרירי הישבן,הירך,הקרסול ושרירי הליבה מפעילים המון כח להניע את משקל הגוף על בסיס כ"כ צר בכזה טווח תנועה גדול, הפיסטול יכול להיות תרגיל כח מצוין לרגליים כשרוצים להתאמן ואין ציוד.
  4. coordination-קורדינציה-מערכות רבות מופעלות בו זמנית לבצע את התרגיל ודרוש גם ריכוז ופוקוס.
בקיצור,הפיסטול מפעיל את כל שרירי היציבה של הרגליים,יעזור לכם לתקן טעויות יציבה,ישפר לכם את שיווי המשקל ויאפשר לכם להשתפר והתקדם.
תזכרו שגם כאן דרוש תרגול רציף והרבה סבלנות ולכן נתרגל ת הסקווט המיוחד הזה בכל מיני ואריאציות .

האימון היומי-יום שני 29.9.14

skill
pistols

wod
21-15-9
power snatch
burpees

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה